



HP Z6 G4 WORKSTATION 1x XEON 18 CORE GOLD 6150 2.7GHz 8GB RAM P4000 500GB SSD
Description
| MODEL | HP Z6 G4 WORKSTATION WITH 2ND CPU RISER AND MEMORY FAN |
| INCLUDED | ------------------------- |
| PROCESSOR | 1x XEON GOLD 6150 18 CORE 2.7GHz |
| MEMORY | 8GB RAM, UP TO 768GB DDR4-2933 ECC SDRAM |
| HARD DRIVE/BAY | 1x 500GB SSD M.2. 2x 3.5" BAY, 2x M.2 SLOTS. |
| FRONT SIDE | HEADSET AUDIO, 4x USB 3.1 G1 TYPE-A |
| VIDEO | NVIDIA QUADRO P4000 8GB |
| NETWORK CONTROLLER | TWO PORTS 10GbE NETWORK |
| POWER SUPPLY | SINGLE POWER SUPPLY |
| SHIPPING | FREE SHIPPING IN US |
| WARRANTY | 30 DAYS WARRANTY |

HP Z6 G4 WORKSTATION 1x XEON 18 CORE GOLD 6150 2.7GHz 8GB RAM P4000 500GB SSD
Sale price$756.00
Regular price (/)
