



Dell EMC VxRAIL E560F 10SFF 2x28C PLATINUM 8176 2.1GHz 64GB RAM 2x400GB SSD H730
Description
| MODEL | DELL EMC VxRail E560F 10SFF |
| INCLUDED | ------------------------- |
| PROCESSOR | 2x XEON 28 CORE PLATINUM 8176 2.1GHz |
| MEMORY | 64GB RAM INCLUDED |
| HARD DRIVE/BAY | 2x 400GB SSD INCLUDED |
| RAID CONTROLLER | DELL PERC H730 RAID CONTROLLER |
| NETWORK CONTROLLER | DELL 4-PORT 1GB NETWORK CARD |
| POWER SUPPLY | DUAL 1100W POWER SUPPLY |
| Remote Controller | IDRAC 9 ENTERPRISE |
| RAIL KIT | INCLUDED |
| BEZEL | NOT INCLUDED |
| SHIPPING | FREE SHIPPING IN US |
| WARRANTY | 30 DAYS WARRANTY |

Dell EMC VxRAIL E560F 10SFF 2x28C PLATINUM 8176 2.1GHz 64GB RAM 2x400GB SSD H730
Sale price$984.00
Regular price (/)
