



HP Z6 G4 WORKSTATION 1x 12 CORE 4214 2.2GHz 8GB RAM RTX4000 1x 512GB SSD
Description
| MODEL | HP Z6 G4 WORKSTATION NOT WITH 2ND CPU RISER |
| INCLUDED | ------------------------- |
| PROCESSOR | 1x XEON SILVER 4214 12 CORE 2.2GHz |
| MEMORY | 8GB RAM, UP TO 768GB DDR4-2933 ECC SDRAM |
| HARD DRIVE/BAY | 1x 512GB SSD. 2x 3.5" BAY, 2x M.2 SLOTS. |
| FRONT SIDE | HEADSET AUDIO, 4x USB 3.1 G1 TYPE-A |
| VIDEO | RTX 4000 8GB |
| NETWORK CONTROLLER | TWO PORTS 10GbE NETWORK |
| POWER SUPPLY | SINGLE POWER SUPPLY |
| SHIPPING | FREE SHIPPING IN US |
| WARRANTY | 30 DAYS WARRANTY |

HP Z6 G4 WORKSTATION 1x 12 CORE 4214 2.2GHz 8GB RAM RTX4000 1x 512GB SSD
Sale price$726.00
Regular price (/)
