



HP Z6 G4 WORKSTATION 1x XEON 18C GOLD 6240 2.6GHz 8GB RAM GTX1080TI 2x 2TB SSD
Description
| MODEL | HP Z6 G4 WORKSTATION WITH 2ND CPU RISER AND MEMORY FAN |
| INCLUDED | ------------------------- |
| PROCESSOR | 1x XEON GOLD 6240 18 CORE 2.6GHz |
| MEMORY | 8GB RAM, UP TO 768GB DDR4-2933 ECC SDRAM |
| HARD DRIVE/BAY | 2x 2TB SSD. 2x 3.5" BAY, 2x M.2 SLOTS. |
| FRONT SIDE | HEADSET AUDIO, 4x USB 3.1 G1 TYPE-A |
| VIDEO | NVIDIA GEFORCE GTX 1080 TI |
| NETWORK CONTROLLER | TWO PORTS 10GbE NETWORK |
| POWER SUPPLY | SINGLE POWER SUPPLY |
| SHIPPING | FREE SHIPPING IN US |
| WARRANTY | 30 DAYS WARRANTY |

HP Z6 G4 WORKSTATION 1x XEON 18C GOLD 6240 2.6GHz 8GB RAM GTX1080TI 2x 2TB SSD
Sale price$1,104.00
Regular price (/)
